Okuyucu Bilgileri

Please Login to view this content. (Not a member? Join Today!)
İsmin: e-posta adresin: Not Logged In. Üyelik başlangıcın: Not Logged In. Üyelik seviyen: Not Logged In. IP adresin: Not Logged In. En son giriş yaptığın tarih: Not Logged In.

Yayıncı: E-Kitap Dünyası

Yazarlar: EKD Ar-Ge

Kategori: Testler -02

Yayın tarihi/Yayın No: 2015/01

Copyright © E-Kitap Dünyası

Bu kitap ve eki olan kitapların tüm hakları E-kitap Dünyası’na aittir.

ekitapdunyasi.net dışında hiç kimse tarafından, hiçbir yöntemle hem dijital ortamda hem yazılı şekilde kısmen ya da tamamen kopya edilemez, çoğaltılamaz, çıktı alınamaz, tercüme edilemez, yayınlanamaz, basılamaz, kiralanamaz, satılamaz. Kitap içeriğinden, yazılı izin olmaksızın alıntı yapılamaz. Kitabı satın alan kişinin bir başkasının da kitabı okuması amacıyla, mail yoluyla ya da başka yollarla başka bir bilgisayara, e-book reader cihaza ya da mobil telefona aktarım yapması, çıktı alıp elden vermesi telif hakkı ihlalidir. Alıcının ismi ve mail adresi ile elektronik olarak imzalanmış bu kitap ve ekleri, var olan cihazınızdan konum olarak uzakta başka cihazlarda açıldığında sistem tarafından tespit edilir ve alıcı hakkında yasal işlem başlatma hakkımız saklıdır.

info@ekitapdunyasi.net

***


! Uyarı : Bu kitabı okumaya başladığınızda 18 yaşınızdan büyük olduğunuzu ve bu

materyali okumanızın yasal olduğunu kabul ediyor olacaksınız. Bu e‐kitapta yazılı olan bilgileri okuduğunuzda kitabın yazarının, yayımcısının, sahibinin, dağıtıcısının ve satış ortaklarının kitabın içerisindeki bilgilerin yanlış kullanımından doğacak hiçbir sorumluluğu yüklenmeyeceklerini kabul ediyor olacaksınız.

Konular

Giriş

Gerçeklik Kontrolü

Suçu İspat Edilene Kadar Herkes Masumdur Yüzleşin, İhanet Edenlere Güvenilmez!

Kendinizi ŞİMDİ Korumaya Başlamalısınız! Profesyonel Tavsiyenin Değeri

4 Sütun

Özellikle Dikkat Edeceğiniz 12 Şey

Oyunu İyi Oynayın & Elinizi Asla Göstermeyin Bu Tuzaklara Düşmeyin

Elektronik : Biraz Karışık Ama Kesinlikle Faydalı Sakin ve Kendine Hakim

Yapacakları Ve Yapmayacakları Şeylerle Alakalı 7 Gerçek ve Sizin Bu Konuda Yapacaklarınız

  • Önemli Safha

Safha #1: Sersemlemiş Safha #2 : İhtiyatlı

Safha #3: Benden Uzak Dur! Patlama Sonrası Görüşme

Karar Verme Aşamasına Geçtiniz, Tebrikler!

Giriş

“Beni Aldatıyor Mu” birinin sizi aldatıp aldatmadığını ortaya çıkarmak için kullanacağınız ve içinde kanıtlanmış en etkili Teknik, ipucu ve yöntemleri barındıran bir rehberdir. Bu rehber özellikle partnerlerinin kendilerini aldattığından şüphelenen fakat elinde ispatı olmayan ama yine de bir şeylerin yolunda olmadığına emin olamayan kişiler için kaleme alınmıştır.

Ben bu kitabı sadece tek bir amaçla yazdım; şüphe duyulan partnerin gerçekten aldatıp aldatmadığının anlaşılması için yapılacak araştırmayı adım adım olabilecek en kolay şekilde açıklamak için.

Romantik bir ilişki yaşayan hemen herkesin er ya da geç bir gün mutlaka partnerleri tarafından aldatıldıklarını düşünmelerine neden olacak geçerli sebepleri olur. Işte ben de tam bu nedenle bu rehber kitabı yazmaya karar verdim ki bu şüphenin aslı olup olmadığını anlamak için kişilerin elinde onlara yol gösterecek bir rehber olsun. Tüm yapılması gerekenleri açık ve sade bir dille adım adım anlattım ve bu şekilde olabilecek en kısa sürede gerçekliğe ulaşılmasını amaçladım. İşinize yarayacağına eminim

Gerçeklik Kontrolü

Gerçeklik 1 : Şu anda bu kitabı okuduğunuza göre partnerinizin size aldattığından şüpheleniyorsunuz, gerçeği bilmediğiniz için gerginsiniz. Bu korkunç bir şey, gerçekten de. Bu rehber kitapta size hızlıca gerçeğe ulaştırmak için kolayca uygulayabileceğiniz yöntemleri anlatacağım. Belki de partnerinizin sizi aldatmadığını göreceksiniz ve her ikiniz de mutlu beraberliğinizi huzur içinde devam ettireceksiniz (tabii bu benim dileğim, umuyorum ki şüpheniz yersiz çıksın).

Gönül işleri doğası gereği oldukça hassastır. Bu nedenle partnerinizin muhtemelen sizden gizlemekte olduğu karanlık tarafını araştırmaya başlamadan önce psikolojinizin sağlam olduğuna emin olmalısınız. Tabii aynı zamanda zihninizin tamamen açık ve varsayımlara değil gerçeklere dayanarak ilerleyecek kadar mantıklı düşünebilecek aşamada olması da gereklidir. Aksi durumda sonradan pişman olacağınız şeyler yapabilirsiniz.

Tüm karmaşık düşüncelerden arınmalı, derin bir nefes almalı ve bu araştırma sonucunda her ne keşfederseniz edin, gerçeği bilmenin (ne olursa olsun) bir yalanı yaşamaktan daha iyi olacağı konusunda ikna olmuş olmalısınız. Bu vak’aya sanki

taraflardan biri siz değilmişsiniz gibi yaklaşmalı, tarafsız kalabilmeli ve hiçbir durumu

kişiselleştirmemelisiniz.

“Delil” e odaklanmış temiz bir zihin olmazsa olmazdır. Korku, çekim, öfke, mutsuzluk, umut, güvensizlik ya da panic gibi duyguların bu süreçte sizi ele geçirmelerine izin vermemelisiniz.

Hiç tanımadığı bir hastayı muayene eden bir doctor gibi yaklaşmalı ve en ufak işareti ve ipucunu yakalayabilmelisiniz. Bu sırada da arzu, çaresizlik ya da bağımlılık gibi duygularınıza izin verirseniz yanlış bir teşhis koyabilirsiniz.

Suçu İspat Edilene Kadar Herkes Masumdur

Unutmayın ki romantik ilişkilerin ilk kuralı –tabii modern hukukun da‐ bir kişinin suçlu olduğu ispat edilene kadar masum olduğu gerçeğidir. Bunun adı masumiyet karinesidir. İnsanoğlu duymak istediğini duymaya ve görmek istediğini görmeye meyillidir. Yani hayat arkadaşınızın sadakatsiz olup olmadığını öğrenmek için çıkacağınız bu yolda aklınızda tutmanız gereken en önemli şey aksini ispat eden bir delil bulana kadar onun masum olduğu gerçeğidir.

Bunun zayıflıkla, reddetmekle ya da mantıksızca karşı tarafı temize çıkarmakla alakası yoktur. Arkadaşlarınız, aileniz hatta kendi aklınız bile tam tersini söylerken üstelik. Bu sadece ilişkiniz de dahil olmak üzere her iki tarafa da adilane bir şekilde yaklaşmak ve akıllı olmaktır. Ve bana inanın ki eğer size göstereceğim yöntemleri doğru uygularsanız partnerinizin size aldatıp aldatmadığını kesin olarak ortaya çıkaracaksınız.

Sinirden delirmek insanın doğasında vardır. Hele bir de aşk ya da seks adı altında biri bizi aptal yerini koyup aldatıyorsa cinnet getirmek bile normal karşılanabilir. Bunun düşüncesi bile sıradan bir insanı sinir krizine ve/veya kendine acıma noktasına sokabilir. Kendinizi küçük düşürmeyin. Partnerizi asmayı kesmeyi ya da parçalara ayırmayı da düşünmeyin. Kısacası hemen kalemi kırmayın.

Yüzleşin, İhanet Edenlere Güvenilmez!

Şimdi, belki şu anda karşınızda size ihanet eden biri var, daha açık olmak gerekirse eşinizin/sevgilinizin size aldattığını düşünüyorsunuz.

İhanet eden kişilere güvenemezsiniz! Onlar kendilerinin başka herkesin uymak

zorunda oldukları kurallara uymak zorunda olmayan özel kişiler olduklarını ya da kendilerine has özel durumlar olduğunu düşünen kimselerdir. Onlara başkalarının (eşlerinin, sevgililerinin, arkadaş ve ailelerinin) hayatlarını alt üst etmeyi umursamadan kendi ihtiraslarının peşinde koşarlar ve başkalarının ne hissettiğini umursamazlar. Yaptıklarının sonuçlarıyla ilgilenmezler. Bu tip insanlar modern toplum için muteber insanlar değildir zira bunlar sadece aldatmazlar, aynı zamanda yalan da söylerler!

Evet ihanet eden kimse çok şaşıracağınız biçimlerde yalan söyler. Bir zamanlar tüm benliğinizle güvendiğiniz kişi eğer ihanet ediyorsa kendini içinde bulunduğu durumdan kurtarmak ve size istediğini söyletmek/yaptırmak için yalanlara ve manipülasyona başvurmaktan imtina etmeyecektir.

Kendinizi ŞİMDİ Korumalısınız!

Son derece kırgın olduğunuzu ve aldatılmış hissiyle aşırı derecede hassas olduğunuzu biliyorum. Şokta ya da depresyonda olabilirsiniz. Deli gibi kızgın ya da sadece dağılmış olabilirsiniz. Bu hissin bir çok sonucu olabilir. Size katılıyorum ve evet tabii ki ilişkinizin durumu hakkında da endişeleriniz olduğunu tahmin edebiliyorum. Ama şu anda korumak zorunda olduğunuz çok daha önemli bir şey var; hem de hemen şimdi bunu yapmak zorundasınız, o da AKIL SAĞLIĞINIZ!

Evet sizin akıl sağlığınız. Çok yakinen biliyorum ki ihanet şüphesi ile yaşayan taraf bu aşamada gerçekten çok ciddi psikolojik sorunlar yaşayabilir! Sadakatsizler size her şeyin yolunda olduğuna ikna etmek için türlü akıl oyunları oynayabilir, yalan söyleyebilir, gerçek olmayan sözler verebilir ve hatta eski hatıraları vurgulayarak duygusal olarak karşılarındaki kişileri yıpratabilirler.

Reddetme ve kafa karışıklığı çıkarım sürecini yavaşlatan uyuşturucular gibidir. Ayrıca ihanete uğrayanların mantıklı düşünmelerine de engel olur. Bu nedenle sadakatsiz partnerler bu yöntemleri uygulamanın ustası haline gelmişlerdir. Aldatma oyununda karşı tarafın mantık ve savunma mekanizmalarını yıkarken onları son derece incitirler.

Bu sayede uyduracakları hikayeyi yaratmak için zaman kazanırlar. Sonra ne yalan söyleyeceklerini ya da ne bahane bulacaklarını planlama fırsatları olur. Sadece partnerlerine karşı değil, kendi vicdanlarını rahatlatmak için de bahaneler bulmak

zorundadırlar. Kimse öğrenmediği taktirde yaptıklarının sonuçlarıyla

ilgilenmediklerine inandırırlar kendilerini, hatta bazen zaten umursamazlar.

İhanetlerini sürdürebilmek için yapmaları gerektiğine inandıkları hiçbir şeyi yapmaktan çekinmezler ve bu da sizin fiziksel ve ruhsal sağlığınız için ciddi bir tehlikedir. Sadece bu da değil tabii ki. Eğer eşiniz ya da sevgiliniz başka kişi ya da kişilerle birliktelik yaşıyorsa hastalık riski de taşımaktadır ve bunu size bulaştırabilir. Bunu isteyerek elbette yapmaz, ama çoğu zaman ya gözden kaçar ya da umursanmaz. O nedenle kendinizi korumalısınız. Hem akıl sağlığınızı hem de beden sağlığınızı korumak için önlemler almalısınız.

Profesyonel Tavsiyenin Önemi

  • Sütun

Ne yazık ki sadece tek bir kitap okuyarak, bu kitap ne kadar açıklayıcı, aydınlatıcı ve kolay uygulanabilir olursa olsun, herkesin kişisel ilişkisiyle alakalı her bölümü kapsayamaz. Maalesef ki ne kadar bilgili olursa olsun hiçbir yazarın bunu başarması mümkün değildir.

İşte bu nedenle bu kitabı 4 sütundan biri olarak kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bu sütunlar size birlikte destek olacak ve amacınıza ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Bu kitabı yazıp size sunarak benim amaçladığım içinde bulunduğunuz karmaşık durumdan kurtulmanız ve yapılması gerekenlerin ne olduğu ile alakalı doğru kararlar alıp, eşinizin/partnerinizin sizi aldatıp aldatmadığı konusunu araştırarak gerçekçi bir sonuca ulaşmanızı sağlamaktır.

Ancak sadece bu kitapla yetinmeyip diğer 3 sütunu da kullanmanızı ve bunlardan destek almanızı tavsiye ederim. Çünkü kaldırmak zorunda olacağınız yük gerçekten ağır ve bunun altından tek başınıza kalkmak zorunda değilsiniz.

Size destek olacak diğer 3 sütun;

İyi bir danışman, terapist ya da insan ilişkileri konusunda uzman bir psikolog. Eğer inançlı bir kişiyseniz dini olarak size destek verebilecek kimseler de olabilir.

Araştırma süresince yanınızda sizin çekeceğiniz acıyı, yaşayacağınız korku, panik endişe ve gerilimi azaltmaya yardımcı olacak bir insan olmasını tavsiye ederim.

İkinci sütunumuz ise iyi bir avukattır. Atacağınız adımların ve alacağınız kararların

yasal sonuçları konusunda sizi bilgilendirebilecek iyi bir avukatınızın olması her zaman avantajlıdır. Yapacağınız herhangi bir şeyden sonra başınızın yasalarla derde girmemesi için size yardımcı olacaktır.

Güvenilir ve iyi bir arkadaş ya da aile bireyi de hem süreç içerisinde sizi cesaretlendirecek, ilham verecek hem de duygusal anlamda desteğe ihtiyacınız olduğunda yanınızda olacaktır. Bu gibi ihtiyaçlarınızı bir kitabın karşılaması mümkün değildir. Bu türden bir desteğe paha biçilemez.

Özellikle Dikkat Edeceğiniz 12 Şey

Bizim en şanslı olduğumuz şey bütün suçluların arkalarında mutlaka ipuçları bırakıyor oldukları gerçeğidir. Sadece suçlarına dair fiziksel kanıtlar değildir bunlar, davranışları, tutumları, sorulara verdikleri cevaplar ve tabii ki vicdan azabı da bu ipuçlarındandır. Eğer mantık çerçevesinde doğru bir araştırma yapılırsa gönül suçlarında da bu tip ipuçları yakalamak mümkündür.

Mesela “arkadaşının” ne kadar harika bir insan olduğundan sürekli bahsedebilir. Tabii siz de ihanet eden ve yakalanmak istemeyen kişinin diğer kadından/erkekten bu kadar rahat ve açıkça bahsetmesini “yok canım aldatıyor olsa bu kadar bahsetmez” diye değerlendirirsiniz. Ancak bu belirti hislerimizin (ya da inanmak istediğimizin) tam tersini işaret etmektedir. Bir sebepten ihanet eden kişi, mantık dışı bile olsa birlikte olduğu diğer kişinin ne kadar harika, akıllı, yaratıcı ve sıra dışı olduğundan bahsetmekten kendini alamaz. Bu işareti arayın. Birden biri nereden geldiğini ve ne zaman ortaya çıktığını anlayamadığınız bir yerden gelecektir. Kaçırmayın!

Birazdan size sevgilinizin/eşinizin sizi aldatıyor olabileceğine dair en bilinen ve ispat edilmiş belirtileri sıralamaya başlayacağım. Ama unutmayın ki bu listedekilerden bir iki tanesinin sizin durumunuza uyuyor olması kesin olarak ihanete uğradığınız anlamına gelmez. Ama listede durumunuza uygun maddelerin sayısı arttıkça aldatılıyor olma ihtimaliniz de artacaktır. Bu da demek oluyor ki  ipuçlarını yakalasanız dahi aynı soğukkanlılıkla araştırmanıza devam etmelisiniz ve duygusal durumunuzu kontrol etmelisiniz. Sizin tek amacınız gerçeğe ulaşmak, ne daha eksik ne de daha fazlası.

*** Her Zamankinden Fazla İlgi : Partnerinizde size karşı ani ve bariz bir şekilde

artan bir sevecenlik, hatta normalde olduğundan daha fazla cinsel ilgi fark edebilirsiniz. Bunun iki türü vardır; bilinçli ve biliçsiz şekilde artan ilgi.

Bilinçsiz Artan İlgi:

Eşlerden biri yasak bir aşk yaşamaya başladığında genellikle o çocuksu ve aşk dolu günlerine geri döner ve içleri kıpır kıpır eder. Ve bu durumu gizleyemez. Bu durumda yeniden ergenler gibi davranmaya başlayabilir. Hayatta her şey toz pembe ya da çiçekli böcekliymiş gibi, kısacası bulutların üzerinde yürüyormuş gibi davranabilir. Bu da yüzüne tuhaf bir sırıtma olarak yansıyabilir.

Belirtiler genellikle oldukça açıktır. Özellikle de eşinizle/sevgilinizle ilk birlikte olmaya başladığınız zamanları hatırlamaya çalışırsanız benzerlikler göreceksiniz. Eğer partneriniz size karşı da ani bir ilgi geliştirmişse yasak bir ilişki başlamış ya da başlamak üzere olabilir.

Bilinçli Artan İlgi: Şunu aklınızdan çıkarmayın ki siz büyük ihtimalle en başından beri gerçek bir canavarla birlikte değildiniz! Dolayısıyla eğer ki aptalca bir şey yapıyorsa muhtemelen büyük bir vicdan azabı çekiyordur. Diğer kişiye karşı ne hissederse hissetsin sonuçta bunun adı ihanettir.

O da yaptığının haksızlık olduğunu ve eğer siz bunu öğrenecek olursanız kalbinizin kırılacağını biliyordur. Bu nedenle biliçli olarak size her zamankinden çok daha iyi davranarak hatasını kendince telafi etmeye çalışabilir.

*** Hata Arama ve Suçlama :

Yasak bir ilişki yaşamanın en can sıkıcı noktası elbette ki eşine/sevgilisine sadık olmayarak yazılı ya da toplumsal kurallara karşı gelme hissidir. Bu nedenle aldatan kişilerde eşlerinin/sevgililerinin kendilerini bu yola sevk ettiğini ispatlamaya ya da öyle göstermeye çalışırlar.

Bunu yapmak için de sizi biliçli ve sürekli olarak kavganın içine çeker ve akabinde de ne kadar gaddar, acımasız, kaba ya da sinirli olduğunuzu ve sizinle yaşamanın ne kadar zor olduğunu söyler. Konuşmalarda her şeyin kötü gitmesinin sebebi olarak sizi gösterebilmenin bir yolunu arar.

Eğer ki bir zamanlar görece işbiliği içinde olduğunuz ve mantıklı düşünebilen sevgiliniz/eşiniz birden bire birlikteyken sürekli hatalar bulmaya başlıyor ve düzenli

olarak sizi suçluyorsa iki ihtimal vardır; ya gerçekten pisliğin tekisiniz ya da sevgiliniz

her şeyin sizin suçunuz olduğunu ispatlamak için size tuzak kuruyor!

*** İptal Edilen Organizasyonlar:

Elbette çok önceden yapılmış mükemmel planların bile bazen bozulması mümkündür. Ama bu nadiren olur. Ancak eğer bu durum düzenli bir hale gelmişse ve akşam yemekleri, gece çıkmalar, haftasonu tatilleri ya da aile toplantıları düzenli olarak iptal ediliyorsa olası bir aldatmanın söz konusu olabileceğinden bahsedebiliriz.

Geç saatlere kadar çalışmak elbette kabul edilebilir bir bahanedir, fakat bunu kontrol etmelisiniz. Çalıştığını söylediği saatlerde onu işyerinden arayarak çok acil cevaplaması gereken bir soru sorun (yaratıcılık önemli, onu kontrol ettiğinizi anlamaması lazım). Ara sıra işyerine giderek ona atıştıracak bir şeyler götürün. Eğer fazla mesai ödenen bir işyerinde çalışıyorsa bunu da kontrol edebilirsiniz.

Eğer şüpheleriniz varsa evden çıkış ve eve giriş saatlerini, hangi günler geç kaldığını not edin.

*** Cinsel Yaşamda Farklılıklar :

Birdenbire ateşlenen cinsel yaşamınızın ateşinin üzerine su atmak istemiyorum ama eğer 15 yıldır size oral seks yapmak istememiş olan kocanız birden bire size zevk vermek için kendini paralıyorsa ya da 12 yıldır sırt üstü uzanmış olan karınız size farklı farklı ve hiç ummadığınız pozisyonlarda yaklaşıyorsa bence bunun altında yatan sebebi bulmanız gerekiyor olabilir. Belki de fark ettirmeden bu konuda konuşmalısınız. Yani neden birdenbire cinsel yaşantınızda farklılıklar olduğu konusunda tabii ki. Size hayatında bir başkasının olduğunu tabii ki söylemeyecektir ama en azından onun ağzından bir şeyler duymanız önemlidir.

Ne yazık ki insanlar alışkanlıklarına bağlıdır. Geçmişte işe yarayan şeyler artık işe yaramayana kadar onları yapmaya devam ederiz. Dolayısıyla yatak odanızda yeni pozisyonlar denemek belki de sadece aranızda yeniden bir tutku ateşlemesi yaratmak için olabilir. Eğer böyleyse harika! Ama diğer yandan eğer eşiniz/sevgiliniz yeni bir aşığı olduğu için değişiyorsa bu konuyu daha derinlemesine incelemeliyiz.

***     Sosyal Çevrede Değişiklik :

Yasak bir ilişki yaşayan tarafta sıklıkla sosyal çevre değişikliği gözlemlenir. Düzenli görüştüğü bazı arkadaşlarını ya da dostlarını boşlayabilir. Bu sırada hayatına daha önce isimlerini duymadığınız insanlar girebilir.

Aynı zamanda davranışlar ve aktiviteler de değişir. Bovling oynamak yerine dans etmek, dart oynamak yerine konserlere gitmek, ya da arkadaşlarla maç izleyip bira içmek yerine doğa yürüşü yapmak gibi aktiviteler peydahlanabilir.

Tabii bütün bunlar eşinizin sadece kendini geliştirmek ve daha iyi hissetmek için değiştirdiği şeyler de olabilir. Bu nedenle kesin bir ihanet teşhisi koyamayız. Ama unutmayın ki eski alışkanlıklar da öyle kolay kolay ortadan kalkmaz. O nedenle burada bahsettiğim diğer işaretlerle birleştirildiğinde bu da ihanetin bir göstergesi olabilir.

***     Ailenin Çöküşü :

Maalesef ihanet seneryolarında en çok zarar gören aile, ve özellikle eğer mevcutsa çocuklardır. İhanet eden kişi aniden ailesiyle geçirecek zaman bulamamaya başlar. Bir zamanlar mutluluk ve gurur kaynağı olan çocuklar okulda unutulmaya, doğumgünlerinde boynu bükük kalmaya başlar ve bütün bunlar için bahane ardına bahane üretilir.

Tabii bu yuvarlanırken büyümekte olan çığ özellikle de aldatılan tarafın ailesini de etkiler çünkü ihanet eden kişinin aklı da kalbi de başka bir yerdedir, eşinin ailesini umursayacak zamanı da yoktur isteği de. Hatta kendi ailelerini de ihmal etmeleri muhtemeldir.

***     Para Nereye Gidiyor? :

Sadakatsiz eşin foyasını ortaya çıkartabilecek en önemli şeylerden biri de sebebi ve amacı açıklanamayan harcamalar, bilinmeyen kredi kartı borçları ya da ortak hesaptan çekilen ve diğer eşin haberinin olmadığı paralardır.

Yüzleşmelisiniz, flört etmek pahalıdır! Sadakatsiz eş yeni sevgilisini memnun etmek için para harcayacaktır. Mücevherler, pahalı yemekler ve benzeri diğer hediyeler ile ondan ne kadar hoşlandığını ifade etmek isteyecektir. Tabii bu arada otel konaklamalarını da unutmayalım.

Hele bir de eşiniz normal şartlarda pek fazla harcama yapmayan biriyse standart

harcamaların dışına çıkması bir alarm olabilir.

***     Dış Görünüşe Daha Çok Önem Vermek :

Herkes orta yaş bunalımının ne demek olduğunu bilir. Şimdi bu bilginizi alın ve 3’le çarpın. Yasak aşk yaşayan bir kişi birdenbire nasıl göründüğüne çok fazla önem vermeye başlayacaktır. Daha önce güvende ve rahat hissediyorken (siz onu olduğu gibi kabul edip sevdiğiniz için) şimdi bambaşka bir maceraya atılmıştır.

Normal şartlarda öğlen 1‐2 saat uyuklayan ve sporun s’siyle uzaktan yakından ilgisi olmayan eşiniz/sevgiliniz bir spor salonuna ya da yoga kursuna yazılırsa bu düşündürücüdür. Gardrobu baştan aşağı değiştirecek şekilde yeni moda giysiler satın alınması da çanların çalması için yeterli bir sebeptir.

Ayrıca ani saç modeli ve renk değişiklikler ile yepyeni bir makyaj tarzının benimsenmesi de ilginçtir. Erkekler genelde sakal bıyık nevinden değişiklik yapmayı tercih ederler. Ayrıca her zamankinden daha sık duş almaları ve parfümlerini değiştirmeleri de bir göstergedir.

***     Aklı Başka Yerde:

İhanet söz konusu olduğunda ilk olacak şey sadakatsiz tarafın aklının bambaşka bir yerlerde olmasıdır. Fiziken yanınızda olsa bile aklında sürekli yeni heyecanı ve onunle nerede ne zaman ne yapacağını ya da yaptığını düşünüyor olacaktır. Tabii ki bu sırada da musluğu tamir etmek, bulaşıkları yıkamak, çocukları dersten almak ya da benzeri şeyleri düşünecek hali de yoktur.

Eğer partneriniz aniden uzaklara gittiyse (mecazen) ve normalde her zaman yaptığı şeyleri yapmaktan imtina ediyor, erteliyor ya da unutuyorsa muhtemelen mutlu yuvanızın üzerinde kara bulutlar dolaşmaya başlamış demektir.

Bir kez daha, bu kararı verip hayatınızın bir sonraki aşamasına koştuğunuz için sizi yürekten tebrik ediyoruz!

“Tebrikler ve Selamlar!”


Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.

Index